Diagnostyka komputerowa

 

Diagnostyka komputerowa polega na podłączeniu do komputera pokładowego samochodu specjalnego komputera diagnostycznego, który często nazywany bywa również testerem diagnostycznym. Badanie komputerowe samochodu pozwoli dowiedzieć się, czy auto działa poprawnie, a także, czy wszystkie parametry są zgodne ze standardami. Jeśli występują usterki, diagnostyka komputerowa samochodu umożliwi wychwycenie ich oraz znalezienie przyczyn, które pomogą w szybkim usunięciu problemów.

Badanie komputerowe samochodu

Największą zaletą diagnostyki komputerowej samochodu jest możliwość szybkiego rozpoznania i usunięcia błędów bez konieczności demontażu oraz ponownego montażu poszczególnych części auta. Badanie komputerowe samochodu pozwoli nam szybko i sprawnie poradzić sobie ze wszystkimi awariami, a przede wszystkim z usterkami systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG, EPC oraz problemami z immobilizerem, układem paliwowym, sterownikami silnika, silnikiem, ciśnieniem doładowania, temperaturą, przepływomierzem, czasami wtrysków, wskaźnikami itp. Posiadamy nowoczesny sprzęt do odczytywania, kasowania błędów, adaptacji oraz kodowania.

Diagnostyka komputerowa samochodu – jak działa?

Komputer wewnętrzny to jeden z kluczowych komponentów produkowanych współcześnie samochodów. Jego zadaniem jest sterowanie silnikiem, a także podzespołami. Komputery wewnętrzne wyposażone są w układy diagnostyczne, które zostały zaprogramowane w taki sposób, by mogły skutecznie kontrolować zakresy pracy podzespołów, jak również czujników. W sytuacji, gdy którykolwiek z parametrów wykroczy poza zdefiniowany zakres, komputer w swojej pamięci odnotowuje właściwy kod błędu. Dzięki tym zapisom możliwe jest błyskawiczne odszukanie usterki.

Poznaj plusy diagnostyki komputerowej auta

Diagnostyka systemów znajdujących się w aucie jest szybka oraz wyjątkowo precyzyjna, a to wszystko możliwe jest dzięki specjalnemu interfejsowi komputera diagnostycznego. Co więcej, diagnostyka komputerowa znacząco przyspiesza samą naprawę samochodu, a przy tym również znacząco pomniejsza jej koszty. Dzięki takiemu rozwiązaniu mechanik samochodowy nie musi sprawdzać osobno każdego elementu samochodu, by odszukać usterkę. Warto również dodać, że diagnostyka komputerowa auta zmniejsza ryzyko omyłkowej wymiany pracujących poprawnie podzespołów.

Z zalet diagnostyki komputerowej auta korzysta się nie tylko w przypadku konieczności jego naprawy. Jest to rozwiązanie, które okazuje się pomocne podczas zakupu samochodu używanego. Przed kupieniem takiego auta warto wybrać się do warsztatu w celu wykonania badania diagnostycznego. Dzięki temu można poznać rzeczywisty przebieg samochodu oraz jego stan techniczny. Pozwoli to odkryć ewentualne problemy z autem. 

Badanie komputerowe samochodu – pierwszy krok do odnalezienia usterek

Współczesne samochody są w pełni skomputeryzowane oraz wzbogacone o nowoczesne technologie, stąd też w ich przypadku niezbędne jest zastosowanie zaawansowanych narzędzi diagnostycznych. Jako że dbamy o to, by serwis samochodowy MDB Truck był wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia, w naszym warsztacie znajduje się sprzęt do komputerowej diagnostyki samochodowej, który jest w wielu przypadkach niezastąpiony.

Diagnostyka komputerowa przeprowadzana w MDB Truck Service to zawsze pierwszy krok do rozpoznania problemów oraz usterek w samochodzie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu Twojego auta, skorzystaj z naszej usługi diagnostyki komputerowej. Serdecznie zapraszamy!